T.C.
NAZİLLİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu

28/02/2017

BASIN AÇIKLAMASI      Bir kısım haber sitelerinde yer alan ve özetle E.D. adlı kişinin 7 Haziran seçimlerinde bir siyasi partiye ait afişi astığı için bir başka siyasi parti mensupları ile yaşadığı tartışma ve akabinde vaki şikayet nedeniyle tutuklandığı şeklindeki haber içeriği ile ilgili açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.
      Haberde ismi yer alan E.D.'nin, 21/03/2014 tarihinde işlediği hükmüne varılan "Silahlı Tehdit" suçu nedeniyle Nazilli 1. Asliye Ceza Mahkemesinin 10/02/2016 tarihli kararı ile 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, "Hakaret" suçu nedeniyle ise 1740 TL Adli Para Cezası ile cezalandırılmasına hükmedilmiştir. Bu karar 23/02/2016 tarihinde temyiz edilmeksizin kesinleşmiştir.
      Silahlı Tehdit suçu nedeniyle hükmedilen 1 yıl 8 ay hapis cezasının infazı kapsamında; hükümlü E.D., hakkında tanzim olunan Yakalama Emrine istinaden 22/02/2017 tarihinde kolluk birimlerince yakalanarak aynı tarihte Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilmiş ve infaz prosedürü devam ettirilmiştir.
      Bu itibarla; hükümlü E.D.'nin, haber içeriğinde ifade edildiği üzere tutuklanması söz konusu olmayıp yapılan yakalama ve cezaevine sevk işlemi, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezasının infazına yöneliktir.
      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nazilli Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 01.01.2015 ] - Webmaster : Gürcan CAN - Ozan EKİZ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.