T.C.
NAZİLLİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu

06/05/2017


BASIN AÇIKLAMASI

       Bir kısım haber sitelerinde ''Sosyal Deney Yaptığını Öne Süren Gençlere Müstehcenlikten İşlem'' başlıklı gerçekleri yansıtmayan haberle ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

       05 Mayıs 2017 tarihinde saat 19:10 sıralarında 155 Polis hattına yapılan ihbar üzerine; H.E.D ve K.N.D adlı kişilerin, Nazilli Belediye Meydanında ''Dert Dinlemek 1TL', ''Sarılmak 1 TL Patron Çıldırdı'', ''Artık Mazide Kaldı Foto Çekmek 1 TL'' yazılı pankartlar ile oturdukları tespit edilmiştir.

       Konunun Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirilmesi üzerine adı geçen kişilerin beyanlarının alınması talimatı verilmiştir.

       H.E.D ve K.N.D adlı kişiler müşteki sıfatıyla verdikleri beyanlarında özetle; eğlence ve halkın tepkisini ölçmek amacıyla söz konusu pankartları hazırladıklarını, macera, eğlence, dikkat çekme amacı taşıdıklarını ifade etmişlerdir.

       Adı geçen kişilerin gözaltına alındığı ve haklarında müstehcenlik suçundan işlem yapıldığı iddiası tamamen gerçek dışıdır.

       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nazilli Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 01.01.2015 ] - Webmaster : Gürcan CAN - Ozan EKİZ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.